CREATE ACCOUNT

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Poliüretan

Alt katmanı çift kompenat yapıştırıcı ve 4-6-8- mm kalınlıklarında SBR Kauçuk üzerine gözenek kapatıcı ara kat poliüretan macun uygulaması ile üst tabakası 2 mm kalınlığında self poliüretan kaplama uygulanan Poliüretan bazlı mat boya ile sonlanan spor zemin sistemidir.

Uygulama yapılacak yüzey pürüzsüz, dalgasız, kot farkları olmayan, kumlama yapmayan, helikopter ile perdahlanmış sağlam bir beton zemin yüzey olmalıdır. Beton zemin yüzeyinde kot farklılıkları veya pürüzlülük var ise selflevelling tesviye şapı ile giderilir. SBR kauçuğun uygulanacağı zemin istenilen düzgünlükte hazırlandıktan ve uygun ortam sıcaklığı oluştuktan sonra 1-3 mm kalibredeki SBR kauçuk granüller %18 - 20 oranında poliüretan yapıştırıcı ile karıştırılarak zemine uygulanır. Yapıştırıcıdaki poliüretan; ortam sıcaklığı, nem ve uygulama yüzeyi büyüklüğüne göre donma süresi hesaplanarak uygun miktar sahada belirlenerek karıştırılır. Self leveling poliüretan malzeme zemine uygulanır. Poliüretan kuruduktan sonra zeminin tamamı mat boya ile boyanır. Boyanın kurumasına müteakip oyun çizgileri için bantlar çekilir ve basketbol, voleybol veya istenilen oyun çizgileri özel çizgi boyası ile çizilir.

Poliüretan zemin kaplama her türlü beton ve çelik yüzeylerde uygulanabilir. Kolay temizlenebilen, sararmaz, aşınma direnci yüksek, etkili ve koruyucu bir kaplamadır. Spor salonlarında ve endüstriyel zeminlerde kullanılan, birleşimsiz uygulanabilen kaplama çeşididir. Mat, Parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir. Tozlu ortamlar için tozun birikmeyeceği ve kolay temizlenebileceği bir kaplamadır. Dışta ve içte uygulanan bu kaplama türü güneş ışınlarına karşı ve çatlama veya kuruyarak aşınma gibi deformasyonlara dayanıklıdır.

YUKARI